LEP100F-24
DigiKeys produktnummer
1776-1287-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LEP100F-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LEP100F-24 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
84%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Kan användas med DC-ingång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 8,74" x B 2,95" x H 1,38" (222,0 x 74,9 x 35,1mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
4.2 A