LHP150F-24-Y
DigiKeys produktnummer
1776-LHP150F-24-Y-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LHP150F-24-Y
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 6,30" x B 2,95" x H 1,07" (160,0 x 74,9 x 27,2mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Ström - Utgång 1
6.3 A