CZRFR52C16 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Dioder - zener 16 V 200 mW ±5% Ytmontering 1005/SOD-323F
CZRFR52C16
DigiKeys produktnummer
CZRFR52C16-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRFR52C16
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323F
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CZRFR52C16 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 12 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
1005/SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms