CZRFR52C16-HF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 16 V 200 mW ±5% Ytmontering 1005/SOD-323F
CZRFR52C16-HF
DigiKeys produktnummer
CZRFR52C16-HF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRFR52C16-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323F
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CZRFR52C16-HF Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 12 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%