CFS-20632768DZBB
DigiKeys produktnummer
300-8301-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFS-20632768DZBB
Beskrivning
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 6pF 35 kOhms Cylindrisk kapsling, radial
Kategori
Lastkapacitans
6pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Inkapsling/låda
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
0,075" diam. (1,90mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)