J1512CT24VAC1.2DT
DigiKeys produktnummer
2449-J1512CT24VAC1.2DT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J1512CT24VAC1.2DT
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J1512CT24VAC1.2DT Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
12 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
300VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
6000VA
Spolresistans
184 Ohms
Spolström
130.4 mA