J123F1C12VDC.36
DigiKeys produktnummer
2449-J123F1C12VDC.36-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J123F1C12VDC.36
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J123F1C12VDC.36 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
10 ms
Spolspänning
Frånslagstid
5 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
20 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid indiumoxid (AgSnOInO)
Switchspänning
380VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Last - Max. switchning
7600VA, 2200W
Relätyp
Spolström
30 mA
Spolresistans
400 Ohms