J120D1AS12VDC
DigiKeys produktnummer
2449-J120D1AS12VDC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J120D1AS12VDC
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J120D1AS12VDC Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift, snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-30°C-55°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktklassning (ström)
20 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
300VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
6000VA
Spolresistans
160 Ohms
Spolström
75 mA