J1181AS12VDC.60
DigiKeys produktnummer
2449-J1181AS12VDC.60-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J1181AS12VDC.60
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST N.O. 20A
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J1181AS12VDC.60 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
10 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktklassning (ström)
20 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
380VAC, 110VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
7600VA, 2200W
Spolresistans
240 Ohms
Spolström
50 mA