J115F31AH12VDCS61.5U
DigiKeys produktnummer
2449-J115F31AH12VDCS61.5U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J115F31AH12VDCS61.5U
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 12V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
J115F31AH12VDCS61.5U Modeller
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187"/0,250"
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
50 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid indiumoxid (AgSnOInO)
Switchspänning
277VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus
Last - Max. switchning
13 850VA, 5500W
Relätyp
Spolström
125 mA
Spolresistans
96 Ohms