J115F31A120VACS
DigiKeys produktnummer
2449-J115F31A120VACS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J115F31A120VACS
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 120VAC Spiral Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
J115F31A120VACS Modeller
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187"/0,250"
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
90VAC
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
40 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
277VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Last - Max. switchning
11 080VA, 4400W
Relätyp
Spolström
39.5 mA
Spolresistans
3.04 kOhms