J115F11CH12VDCSH1.5U
DigiKeys produktnummer
2449-J115F11CH12VDCSH1.5U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J115F11CH12VDCSH1.5U
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 12V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
J115F11CH12VDCSH1.5U Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
50 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid indiumoxid (AgSnOInO)
Switchspänning
277VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus
Last - Max. switchning
13 850VA, 5500W
Relätyp
Spolström
125 mA
Spolresistans
96 Ohms