J115F11AH12VDCS61.5
DigiKeys produktnummer
2449-J115F11AH12VDCS61.5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J115F11AH12VDCS61.5
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J115F11AH12VDCS61.5 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
50 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
277VAC, 110VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus
Last - Max. switchning
13 850VA, 5500W
Relätyp
Spolström
125 mA
Spolresistans
96 Ohms