J1131AS12VDC.20
DigiKeys produktnummer
2449-J1131AS12VDC.20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J1131AS12VDC.20
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
J1131AS12VDC.20 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
10 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
5 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
277VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
1385VA, 150W
Spolresistans
720 Ohms
Spolström
16.7 mA