A3KM1ASQ48VDC1.6
DigiKeys produktnummer
2449-A3KM1ASQ48VDC1.6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A3KM1ASQ48VDC1.6
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 48VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 48VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
33,6VDC
Tillverkare
CIT Relay and Switch
Frigöringsnivå spänning
4,8VDC
Serie
Drifttid
15 ms
Förpackning
Tråg
Frånslagstid
15 ms
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Magnetisk blowout, förseglad - helt
Spoltyp
Ej låsande
Monteringstyp
Chassimontering
Spolström
33.3 mA
Termineringstyp
Snabbkontakt - flera storlekar
Spolspänning
48VDC
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktklassning (ström)
80 A
Spoleffekt
1,6W
Switchspänning
145VDC - Max.
Spolresistans
1.44 kOhms