A21ASQ12VDC1.6D
DigiKeys produktnummer
2449-A21ASQ12VDC1.6D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A21ASQ12VDC1.6D
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar För uttag
EDA-/CAD-modeller
A21ASQ12VDC1.6D Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Tillverkare
CIT Relay and Switch
Drifttid
7 ms
Serie
Frånslagstid
5 ms
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Diod, tätad - helt
Monteringstyp
För uttag
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Spolström
133.3 mA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
1,6W
Kontaktklassning (ström)
40 A
Spolresistans
90 Ohms
Switchspänning
75VDC - Max.
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC