A171AHS24VDC.96R
DigiKeys produktnummer
2449-A171AHS24VDC.96R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A171AHS24VDC.96R
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spolar Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
A171AHS24VDC.96R Modeller
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Egenskaper
Resistor, tätad - helt
Spolström
40 mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
24VDC
Spoleffekt
960mW
Kontaktklassning (ström)
30 A
Spolresistans
600 Ohms
Switchspänning
75VDC - Max.
Basproduktens nummer
Aktiveringsnivå spänning
18VDC