EC7AW-24S15N
DigiKeys produktnummer
2034-EC7AW-24S15N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EC7AW-24S15N
Beskrivning
DC-DC CONVERTER
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V 666mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, basplatta, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
89,5%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 8 stift
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE
Ström - utgång (max)
666mA
Standardnummer
Effekt (Watt)
10 W