HHXJ160ARA821MJA0G
DigiKeys produktnummer
565-HHXJ160ARA821MJA0GTR-ND - Remsa och spole (TR)
565-HHXJ160ARA821MJA0GCT-ND - Remsbit (CT)
565-HHXJ160ARA821MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HHXJ160ARA821MJA0G
Beskrivning
CAP ALUMHYB 820UF 20% 16V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 18mOhm 4000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HHXJ160ARA821MJA0G Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Chemi-Con
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
420 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
820 µF
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
16 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C