HHXJ160GRA821MJA0G | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | HHXJ160GRA821MJA0G |
Beskrivning | CAP ALUMHYB 820UF 20% 16V SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 26 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 820 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 18mOhm 4000tim vid 125°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillverkare Chemi-Con | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar Automotive |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Egenskaper Anti-vibrations |
Artikelstatus Aktiv | Rippelström @ låg frekvens 420 mA @ 120 Hz |
Typ Hybrid | Rippelström @ hög frekvens 2.8 A @ 100 kHz |
Kapacitans 820 µF | Storlek/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 0,413" (10,50mm) |
Spänning - märkt 16 V | Monteringsyta vid ytmontering L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm | Monteringstyp Ytmontering |
Livslängd @ temp. 4000tim vid 125°C | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |