CDM7-600LR TR13 PBFREE
DigiKeys produktnummer
1514-CDM7-600LRTR13PBFREETR-ND - Remsa och spole (TR)
1514-CDM7-600LRTR13PBFREECT-ND - Remsbit (CT)
1514-CDM7-600LRTR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDM7-600LR TR13 PBFREE
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 7A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 7 A (Tc) 60W (Tc) Ytmontering DPAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
14.5 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
30V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
440 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
60W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
580mOhm vid 3,5A, 10V