STD11NM65N
DigiKeys produktnummer
497-13352-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13352-1-ND - Remsbit (CT)
497-13352-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STD11NM65N
Beskrivning
MOSFET N CH 650V 11A DPAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 11 A (Tc) 110W (Tc) Ytmontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STD11NM65N Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±25V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
800 pF @ 50 V
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Effektförlust (max)
110W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
455mOhm vid 5,5A, 10V