SCM040600
DigiKeys produktnummer
3667-SCM040600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SCM040600
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 40A 0-600V
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) Hockeypuck
Kategori
Spänning - ingång
4,5-32VDC
Tillv.
Spänning - last
0 V ~ 600 V
Förpackning
Box
Lastström
40 A
Artikelstatus
Aktiv
Resistans på-läge (max)
140 mOhms
Monteringstyp
Chassimontering
Arbetstemperatur
-40°C-90°C