SPD12101B
DigiKeys produktnummer
1864-2833-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPD12101B
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 10W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 840mA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPD12101B Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
840mA
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Effekt (Watt)
10W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Farliga områden, industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Föråldrad
Effektivitet
75%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-20°C-71°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 4,49" x B 0,89" x H 3,54" (114,0 x 22,5 x 90,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CCC, CE, cULus, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
375V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
12V