SPMA12151
DigiKeys produktnummer
1864-SPMA12151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPMA12151
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 1,25A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPMA12151 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
1,25A
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Effekt (Watt)
15W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
83%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 2,50" x B 0,70" x H 3,60" (63,5 x 17,8 x 91,4mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
350V
Standardnummer
62368-1; UL 508
Spänning - utspänning 1
12V