RZ3A60A55
DigiKeys produktnummer
1864-1248-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RZ3A60A55
Beskrivning
SSR RELAY 3PST-NO 55A 42-660V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) 3PST-NO (3 Form A) Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RZ3A60A55 Modeller
Kategori
Spänning - ingång
24-275VAC, 24-50VDC
Tillv.
Spänning - last
42 V ~ 660 V
Serie
Lastström
55 A
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Skruvplint
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-80°C