RPYA003A24LT
DigiKeys produktnummer
1864-2784-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPYA003A24LT
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPYA003A24LT Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Artikelstatus
Inte för nya designer
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid indiumoxid (AgSnOInO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA
Spolresistans
102 Ohms
Spolström
70 mA