RPYA003A120LT
DigiKeys produktnummer
1864-2783-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPYA003A120LT
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPYA003A120LT Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Inte för nya designer
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid indiumoxid (AgSnOInO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA
Spolresistans
2.7 kOhms
Spolström
14.5 mA