RP1D060D8
DigiKeys produktnummer
1864-2778-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP1D060D8
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 8A 1-60V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP1D060D8 Modeller
Kategori
Spänning - ingång
4,25-32VDC
Tillv.
Spänning - last
1 V ~ 60 V
Serie
Lastström
8 A
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
PC-stift
Arbetstemperatur
-20°C-80°C