RM1D060D3
DigiKeys produktnummer
1864-RM1D060D3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RM1D060D3
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 3A 1-60V
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A)
EDA-/CAD-modeller
RM1D060D3 Modeller
Kategori
Utgångstyp
DC
Spänning - last
1 V ~ 60 V
Lastström
3 A
Skruvplint
Monteringstyp
Chassimontering
Arbetstemperatur
-40°C-80°C