RM1D060D20
DigiKeys produktnummer
1864-RM1D060D20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RM1D060D20
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-60V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) Hockeypuck
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RM1D060D20 Modeller
Kategori
Spänning - ingång
4-32VDC
Tillv.
Spänning - last
1 V ~ 60 V
Serie
Lastström
20 A
Förpackning
Box
Termineringstyp
Skruvplint
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-80°C