RCP8002115/120VAC
DigiKeys produktnummer
1864-2689-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCP8002115/120VAC
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, 8 stift (Oktal)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
95VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
38,8VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
30 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-50°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 300W
Spolresistans
11 kOhms
Spolström
21 mA