RA2A23D40
DigiKeys produktnummer
1864-1152-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RA2A23D40
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-265V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) x 2 Hockeypuck
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RA2A23D40 Modeller
Kategori
Spänning - ingång
4,5-32VDC
Tillv.
Spänning - last
24 V ~ 265 V
Serie
Lastström
40 A
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-70°C