CGMS-9A-120-10
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
CGMS-9A-120-10
DigiKeys produktnummer
1864-1298-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGMS-9A-120-10
Beskrivning
RELAY CONTACTOR 3NO/1AUX 9A
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 9 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kontaktklassning (ström)
9 A
Serie
Switchspänning
690VAC - Max..
Spolspänning
120VAC