CGMS-6A-230-10
DigiKeys produktnummer
1864-1596-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGMS-6A-230-10
Beskrivning
CONTACTOR AC COIL 1NO AUX
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 6 A 230VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kontaktklassning (ström)
6 A
Serie
Switchspänning
690VAC - Max..
Spolspänning
230VAC