CGMS-6A-120-10
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
CGMS-6A-120-10
DigiKeys produktnummer
1864-1297-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGMS-6A-120-10
Beskrivning
RELAY CONTACTOR 3NO/1AUX 6A
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 6 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Kontaktklassning (ström)
6 A
Serie
Switchspänning
690VAC - Max..
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Extrakontakter
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Skruvplint
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Basproduktens nummer
Spolspänning
120VAC