CGMS-12A-120-10
DigiKeys produktnummer
1864-1296-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGMS-12A-120-10
Beskrivning
RELAY CONTACTOR 3NO/1AUX 12A
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 12 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Kontaktklassning (ström)
12 A
Serie
Switchspänning
690VAC - Max..
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Extrakontakter
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Skruvplint
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Basproduktens nummer
Spolspänning
120VAC