CD46CNC10PP
DigiKeys produktnummer
1864-1575-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CD46CNC10PP
Beskrivning
SENSOR PROX CAPACITIVE 10MM MOD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,394" (10mm) IP68 Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CD46CNC10PP Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
10V-36V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kabelledningar
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-80°C
Sensortyp
Kapacitiv
Ingångsskydd
IP68
Avkänningsavstånd
0,394" (10mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
PNP-NC/NO, 3 ledare
Inkapsling/låda
Modul
Svarsfrekvens
10 Hz