CC65LD24
DigiKeys produktnummer
CC65LD24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC65LD24
Beskrivning
RLY CONT 3P 24V DC 2NO/2NC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 65 A 24VDC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Kabelskobox
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Drifttid
65 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
65 A