CC50LA120
DigiKeys produktnummer
1864-1550-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC50LA120
Beskrivning
3P CONT L 120V 50/60HZ 2NO2NC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 50 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Kabelskobox
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Spolspänning
120VAC
Drifttid
12 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
4 ms
Kontaktklassning (ström)
50 A