CC40SA480-60HZ
DigiKeys produktnummer
1864-2891-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC40SA480-60HZ
Beskrivning
RLY CONT 3P 480V 60HZ 2NO/2NC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 40 A 480VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
408VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
144VAC
Spolspänning
480VAC
Drifttid
12 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
4 ms
Kontaktklassning (ström)
40 A