CC40SA220
DigiKeys produktnummer
CC40SA220-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC40SA220
Beskrivning
RLY CONT 3P 220V 50/60HZ 2NO/2NC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 40 A 220VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
187VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
66VAC
Spolspänning
220VAC
Drifttid
65 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
40 A