CC12SA240
DigiKeys produktnummer
1864-1525-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC12SA240
Beskrivning
3P CONT S 240V 50/60HZ 1NO1NC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 12 A 240VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
204VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Spolspänning
240VAC
Drifttid
12 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
4 ms
Kontaktklassning (ström)
12 A