CC12/4SA120
DigiKeys produktnummer
1864-1524-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC12/4SA120
Beskrivning
4P CONT S 120V 50/60HZ NO AUX
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 4PST-NO (4 Form A) 12 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Artikelstatus
Föråldrad
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Spolspänning
120VAC
Drifttid
12 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frånslagstid
4 ms
Kontaktklassning (ström)
12 A