CC100SA120
DigiKeys produktnummer
1864-1522-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC100SA120
Beskrivning
3P CONT S 120V 50/60HZ 2NO2NC
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 100 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Termineringstyp
Skruvplint
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Spolspänning
120VAC
Kontaktklassning (ström)
100 A