CC100LA240
DigiKeys produktnummer
1864-1521-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC100LA240
Beskrivning
3P CONT L 240V50/60HZ 2NO2NC
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 100 A 240VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Termineringstyp
Kabelskobox
Arbetstemperatur
-5°C-60°C
Aktiveringsnivå spänning
204VAC
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Spolspänning
240VAC
Kontaktklassning (ström)
100 A