GMC04X5R474M25NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC04X5R474M25NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC04X5R474M25NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC04X5R474M25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC04X5R474M25NT
Beskrivning
CAP0402 X5R .47UF 20% 25V
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
General Purpose
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)