FBU201209T-310Y-S
DigiKeys produktnummer
4713-FBU201209T-310Y-STR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-FBU201209T-310Y-SCT-ND - Remsbit (CT)
4713-FBU201209T-310Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBU201209T-310Y-S
Beskrivning
FERRITE BEAD 31 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
31 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 6A 15mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
6A
Tillverkare
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC-resistans (DCR) (max)
15mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Kraftledning
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
31 Ohms @ 100 MHz