CHV0805N500222KXT
DigiKeys produktnummer
4713-CHV0805N500222KXTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-CHV0805N500222KXTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-CHV0805N500222KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CHV0805N500222KXT
Beskrivning
HVCAP0805 X7R 2200PF 10% 500V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)