RTAP31S12W25FS
DigiKeys produktnummer
RTAP31S12W25FS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTAP31S12W25FS
Beskrivning
SWITCH ROTARY 12POS 150MA 60V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 12 positioner SP12T 150mA (AC/DC) 60 VAC Genomgående hål
Kategori
Märkspänning - AC
60 V
Tillverkare
C&K
Märkspänning - DC
60 V
Serie
Styrdonstyp
Platt (diam. 6mm)
Förpackning
Påse
Styrdonslängd
25,00mm
Artikelstatus
Aktiv
Förflyttningsvinkel
30°
Antal positioner
12
Kontaktmaterial
Mässing
Indexstopp
Fast
Kontaktytbehandling
Silver
Antal lager
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal poler per lager
1
Termineringstyp
PC-stift
Kretsar per lager
SP12T
Djup bakom panel
12,60mm
Kontakttidtagning
Ej kortslutande (BBM)
Basproduktens nummer
Strömklassning (Ampere)
150mA (AC/DC)